Od 18

Poniższe strony są przeznaczone wyłącznie dla osób dorosłych. Poprzez ENTER potwierdzasz, że masz co najmniej 18 lat.

Lubrykant analny

Newsletter

Lubrykant analny 

Dzięki tym nowoczesnym lubrykantom analnym możesz uniknąć bólu podczas seksu analnego. Nasz lubrykant analny ma specjalne właściwości, które sprawiają, że seks analny jest jeszcze przyjemniejszy.

12
na stronę
Pokaż 1 - 12 z 27 elementów
Pokaż 1 - 12 z 27 elementów

Smar analny jest potrzebny, żeby uprawiać seks analny w sposób relaksujący i bez większego bólu. Seks analny bez specjalnego lubrykantu jest możliwy, ale może być bardzo bolesny. Nasze smary analne pomagają parom czerpać większą przyjemność z seksu analnego.

W przeciwieństwie do pochwy, odbyt nie wytwarza naturalnej wilgoci, która jest ważna dla uprawiania seksu. W tym celu istnieją lubrykanty analne, których można używać do nawilżania odbytu, aby umożliwić seks analny. Nie ma wtedy znaczenia, czy używa się prezerwatywy, czy nie, ponieważ dzięki żelowi do smarowania odbytu stosunek seksualny jest zazwyczaj możliwy bez żadnych problemów. Lubrykant analny sprawia, że seks analny jest bardziej relaksujący i łatwiejszy. Dlatego zaleca się używanie takiego smaru analnego, zwłaszcza osobom początkującym lub niedoświadczonym.

Czy można uprawiać seks analny bez lubrykantu analnego?

Stosunek analny bez lubrykantu jest w zasadzie możliwy, ale zwłaszcza dla niedoświadczonych par może być bardzo bolesny i niewygodny. Podczas uprawiania seksu analnego bez lubrykantu potrzebna jest cierpliwość i pewne przygotowanie. Nie można bezpośrednio penetrować analnie kobiety lub mężczyzny bez odczuwania przez nich bólu. Aby ułatwić penetrację analną, należy rozszerzyć palcami mięsień zwieracza.

Pomocny może być też butt plug, jeśli jest dostępny. W tym celu należy zwilżyć odbyt śliną, żeby penetracja była możliwa bez większego bólu. Ogólnie rzecz biorąc, seks analny bez lubrykantu jest całkiem wykonalny, ale nie jest zalecany, bo zwłaszcza u niedoświadczonych par może powodować duży ból, który sprawia, że seks jest niewygodny i nie jest przyjemny.

Czym różni się od zwykłego lubrykantu?

Różni producenci na całym świecie, w tym MEO, opracowali specjalne lubrykanty do seksu analnego, które są dokładnie dostosowane do potrzeb miłośników seksu analnego. W przypadku tych lubrykantów zwrócono szczególną uwagę na to, żeby wytworzona warstwa smarująca była bardzo gęsta, a właściwości poślizgowe utrzymywały się przez długi czas, co gwarantuje intensywną zabawę podczas seksu analnego.

W międzyczasie na rynku pojawiły się również lubrykanty analne zawierające takie składniki jak lidokaina. Ten aktywny składnik ma działanie znieczulające i przeciwdziała bólowi. Specjalny produkt do seksu analnego nie jest absolutnie konieczny. Najlepszym sposobem, żeby się o tym przekonać, jest sprawdzenie, czy bardziej odpowiada ci lubrykant analny z aktywnymi składnikami, takimi jak lid okaina, czy zwykły lubrykant analny.

Jakiej ilości smaru analnego powinienem użyć do seksu analnego?

W tym przypadku nie ma ogólnej zasady. Niektóre pary wolą, kiedy jest tylko niewielka ilość smaru analnego - inne bardzo lubią uczucie, kiedy jest on bardzo mokry dzięki dużej ilości smaru analnego. Przy okazji warto zauważyć, że ma znaczenie, czy używasz lubrykantu analnego na bazie wody czy silikonu. W przypadku smaru analnego na bazie silikonu musisz użyć go znacznie mniej niż w przypadku smaru wodnego.

Ostatecznie ważne jest, żebyś czuł się komfortowo podczas seksu analnego, niezależnie od tego, ile smaru analnego użyjesz. To, czy użyjesz mało czy dużo smaru podczas seksu analnego, jest kwestią gustu. Jeżeli masz wątpliwości, powinieneś użyć trochę więcej, bo wtedy jesteś po bezpiecznej stronie, jeżeli chodzi o ból. Następnym razem możesz użyć mniej, jeśli lubrykantu analnego było dla ciebie za dużo. Wiele par po prostu zmienia ilość używanego smaru analnego, co daje im dużą różnorodność w seksie analnym.

Czym charakteryzuje się dobry lubrykant analny?

Dobry lubrykant analny charakteryzuje się przede wszystkim tym, że jest wielką pomocą podczas stosunku analnego. Powinien ułatwiać penetrację i sprawiać, że seks będzie przyjemny i bezbolesny dla pary. Inną cechą dobrego lubrykantu analnego jest jego długotrwałe nawilżenie, czyli to, że utrzymuje on wilgoć w odbycie przez dłuższy czas.

W przypadku gorszych lubrykantów analnych nawilżenie nie utrzymuje się długo i trzeba ciągle powtarzać nakładanie lubrykantu analnego. Wysokiej jakości lubrykant nie swędzi i nie ma nieprzyjemnego zapachu. Smar analny od MEO to doskonały wybór. W najlepszym wypadku lubrykant do seksu analnego jest bez smaku i zapachu. Kupując lubrykant analny, powinieneś zawsze zwracać uwagę na recenzje, żeby dostać dobrylubrykant i nie musieć się przejmować jego niską jakością. Wysokiej jakości lubrykant analny zwykle kosztuje więcej niż ten gorszej jakości, ale zwłaszcza w przypadku seksu analnego powinien być wart tych pieniędzy.

Czy lubrykant analny nadaje się również do seksu waginalnego?

W zasadzie lubrykanty analne nadają się również do stosunku waginalnego. Jest wiele żeli, które nadają się do obu tych celów. Różnica między poszczególnymi lubrykantami polega głównie na wartości pH. Niektóre lubrykanty analne zawierają specjalne substancje o działaniu przeciwbólowym i znieczulającym. Takie żele nie są potrzebne do stosunku waginalnego.

Najlepiej zajrzyj do sklepu internetowego MEO i poznaj całą gamę różnych lubrykantów analnych, ponieważ wszystkie lubrykanty są tam przedstawione i wyjaśnione. Nic nie stoi jednak na przeszkodzie, żebyś używał lubrykantu analnego również do stosunku waginalnego. Najważniejsze jest to, żebyś czuł się dobrze, dobrze się bawił podczas seksu i po prostu czerpał z niego przyjemność. Przy okazji, mamy też szeroki wybór sprayów do blowjob, a nawet innowacyjny spray do deep throat!